Rurki z kremem (wideo)

Ten przepis możecie wykonywać z dziećmi – super zabawa!

Rurki z kremem… na samo hasło wracają do mnie wspomnienia z dzieciństwa. Najpierw trzeba było odszukać tych zabawnych foremek w kształcie rożków. Umyć, dokładnie wysuszyć i ustawić na stole. Zawsze myślałam, że nakładanie ciasta na nie jest czymś bardzo skomplikowanym, ale okazało się, że to tylko moje błędne wyobrażenie. Oczywiście jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Dobre rady zdradzam w nagraniu 🙂

Najtrudniejszym momentem w całym procesie robienia tego deseru jest czas stygnięcia rurek, dopiero do schłodzonych można dodać krem. To czekanie można porównać do czekania w przychodni na swoją kolejkę: minuty mijają jak godziny, stajesz się coraz bardziej zniecierpliwiony, żadna książka lub gazeta nie jest w stanie cię zainteresować. Jednak to uciążliwe czekanie jest warte swojej ceny. A sam przepis na krem jest bardzo prosty – chyba nie znajdziecie łatwiejszego.

Ten odcinek należy do jednych z śmieszniejszych 🙂 Dołączyła do mnie mała pomocnica – moja Kolesiówa! Okazało się, że krem budyniowy, za którym dzieci nie przepadają w tym wydaniu sprawdza się i smakuje. Zobaczcie odcinek a potem testujcie u siebie w domach.

Rurki z ciasta francuskiego z kremem

Ciasto francuskie

Krem

300 ml mleka

2 łyżki mąki ziemniaczanej

2 łyżki cukru trzcinowego

2 łyżki  cukru waniliowego

2 żółtka

50 g masła

You Might Also Like