Ooo pierniki! Czas na warsztaty

Przygotowania do wszystkich świąt i uroczystości powinny sprawiać przyjemność. Czasami jest trudno to osiągnąć, gdy kuchni wciąż jest brudna, spody do mazurków przypalone, a z makowca wychodzi zakalec. Dla mnie chwilą odpoczynku jest robienie pierników a dokładnie ich zdobienie. Na stole jest pełno lukru, bakalii, ozdób i wzorów. Każdy robi swoją partię. Przeważnie łatwo odgadnąć, które pierniki zdobiłam ja, a które dzieci i mąż. Wszyscy mamy swój styl. Ale jest to też dobra okazja do spotkania się z przyjaciółmi.

Dostałam zaproszenie od organizatorów Bio Bazaru w Hucie Baildon w Katowicach na poprowadzenie warsztatów z robienia pierników. Co będzie w programie?

Podam przepis na pierniczki „last minute” oraz pierniczki wegańskie. Podam też przepis na lukier królewski i pokażę, jak można zrobić prosty lukier na wegańskie pierniki. Wykonamy proste dekoracje lukrem królewskim i jak można szybko i efektownie ozdobić pierniki naturalnymi składnikami.

Warsztaty będą 7 grudnia. Pierwsza grupa zaczyna o 10.00 a druga o 12.00.

Do zobaczenia.

#ooociastko #ela #hurek #elahurek #ciasta #torty #ciasteczka #bio #organiczne #naturalne #naturalnie #pyszne #warsztaty #pierniki #pierniczki #zdobienie #lukier #ozdoby #bakalie #orzechy #rodzynki #kokos #pomarancza #cytryna

You Might Also Like